If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | АПРИЛИЈАДА 2017
12551
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12551,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

АПРИЛИЈАДА 2017

Дата

March 31, 2017

Категорија

Вести

Денес, дечињата од ЈОУДГ „Ацо Караманов“, од Центарот за ран детски развој и учениците од Општинските основни училишта во Радовиш, го претворија Плоштадот „Св.Спасо Радовишки“ во пролетна кошница исполнета со разнобојни цветови, каубојци, индијанци, хавајки, супермени, бетмени, пчелички, бубамари, пингвини, војници, кловнови, волшебници и други маски кои беа дел од традиционалната „Априлијада 2017“

 

Во организација на ЕЛС општина Радовиш и Центарот за култура „Ацо Караманов’’, најпрво беше организирано прекрасно дефиле, за потоа на сцената на плоштадот да уживаме во мозаикот на детската фантазија изразена преку бајките што ги читаат, филмовите што ги гледаат и музиката што ја слушаат.

 

Покрај претставувањето на маските, допринос дадоа и изведените мулти-културно забавни точки кои предизвикаа огромно 1-во Арпилско задоволство кај присутните наставници, воспитувачи, негователи, родители, баби и дедовци сите оние кои денес уживаа во креативноста на дечињата.

 

Наградените поединечни и групни маски дополнително ќе бидат објавени.