If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | БОЖИЌНА ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ
9842
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9842,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

БОЖИЌНА ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ

Дата

January 06, 2015

Категорија

Вести

Божиќ …  †

Празникот на љубовта и мирот, денот кога се слави Христовото раѓање, и можност на овој голем празник да се собере семејството, да се обноват старите традиции, а и да се потсетиме на вистинските вредности, да заборавиме на лошото и да научиме да простуваме и го отвориме срцето за другите.

 

Денес е Бадник, утре Божиќ – денови за мир во срцето и радост во душата.

 

 

ХРИСТОС СЕ РОДИ !  –  НАВИСТИНА СЕ РОДИ !

Ви посакувам среќни и весели Божиќни празници †

 

 

Сашко Николов

Градоначалник на Општина Радовиш