If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ВО МАКЕДОНИЈА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА РАДОВИШ
18364
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18364,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

БРИТАНСКАТА АМБАСАДОРКА ВО МАКЕДОНИЈА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Дата

November 16, 2021

Категорија

Вести

Денес во посета на општина Радовиш беше Британската Амбасадорка во Македонија, Нејзината Екселенција Г-ѓа Рејчел Галовеј.

 

Во директна протоколарна средба со градоначалникот на општина Радовиш – Ацо Ристов, тие разменија милења на повеќе актуелни теми. Се разговараше за локалните проблеми поврзани со енергетската криза во државата, проблемите со иселеноста на младите и можностите и програмите за поддршка на нови вработувања, можностите за финансирање и едукација за модерно производство на храна како и програмите и проектите кои ги подржува оваа амбасада.

 

Амбасадорката беше запознаена со сите тековни и идни активности, како и со сите бизнис капацитети со кои располага нашата општина а особено во делот на транспортните услуги, за кои во иднина може да биде остварена соработка на наши компании со компании од Обединетото Кралство.