If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ГЕРАСИМ КОНЗУЛОВ ЈА ПРЕВЗЕМА ФУНКЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА РАДОВИШ
12950
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12950,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ГЕРАСИМ КОНЗУЛОВ ЈА ПРЕВЗЕМА ФУНКЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Дата

October 26, 2017

Категорија

Вести

Денес се изврши чинот на примопредавање на функцијата Градоначалник на Општина Радовиш. Герасим Конзулов официјално е прв човек на Општина Радовиш.

 

Градоначалникот Герасим Конзулов истакна дека за него е голема чест да се биде Градоначалник на Општина Радовиш, но исто така и голема одговорност, исто така истакна дека сите средства општината ќе ги троши наменски и по строго утврдени приоритети.

 

Во своето обраќање претходниот Градоначалник Сашко Николов упати честитка до новиот Градоначалник Герасим Конзулов и новите советници. Николов изрази очекување дека ќе продолжи реализацијата на проектите и развојот на општина Радовиш со уште посилно темпо од досега.