If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА НА УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ КЛУБОВИ
9802
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9802,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА НА УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ КЛУБОВИ

Дата

January 03, 2015

Категорија

Вести, Тековни Проекти

Уште една донација од страна на Градоначалникот Сашко Николов за нашите млади спортисти од Училишниот спортски клуб Крсте П. Мисирков.

 

Комплет спортска опрема беше донирана на машката одбојкарска екипа и женската кошаркарска екипа.
Училишниот спортски клуб Крсте П. Мисирков во изминатата 2014 година зеде учество во кадетската одбојкарска лига мажи, и кошаркарската лига за жени до 16 год. Машките одбојкари на УСК Крсте П. Мисирков натпреварувачката 2013/14 ја завршија на 3 место во државата. Сето тоа се должи на љубовта према спортот, пожртвуваноста, посветеноста на сите ученици и нивните тренери Ване Лефков, Добрин Трајанов и Мите Котев.

 

Од УСК Крсте П.Мисирков и од сите членови на клубот искажаа голема благодарност до Градоначалникот Николов, кој исто така им вети поддршка и во натпреварувачката сезона во оваа 2015 година.