If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ДЕЧИЊАТА ОД ГРАДИНКАТА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА
12826
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12826,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ДЕЧИЊАТА ОД ГРАДИНКАТА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА

Дата

October 06, 2017

Категорија

Вести

Денеска по повод „Неделата на детето“ во посета на општина Радовиш беа дечиња од Детската градинка „Ацо Караманов“ заедно со нивните воспитувачки. Детската градинка со различни активности ја одбележува Неделата на детето.

Дечињата беа примени од градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов.