If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ДОНАЦИЈА НА СПОРТСКА ОПРЕМА ЗА ФК 11-ТИ ОКТОМВРИ ОД ЈАРГУЛИЦА
9308
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9308,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ДОНАЦИЈА НА СПОРТСКА ОПРЕМА ЗА ФК 11-ТИ ОКТОМВРИ ОД ЈАРГУЛИЦА

Дата

October 21, 2014

Категорија

Вести

Градоначалникот на општина Радовиш г-дин Сашко Николов на вчерашната средба во Јаргулица, им приреди едно мало изненадување на фудбалерите од возобновената фудбалска екипа 11-ти Октомври од с. Јаргулица. На играчите им беше доделена комплет спортска опрема од познатата спортска марка ЈАКО.
Од страна стручниот штаб и играчите на ФК 11-ти Октомври му се заблагодарија за донацијата на Градоначалникот Николов, и како нова екипа со реконструкцијата на стадионот во Јаргулица и донацијата на спортската опрема имаат можност за нормално функцинирање и натпреварување во Општинската фудбалска лига во која за прв пат се натпреваруват од оваа година.