If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „РАДОВИШ 2018“
14721
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14721,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „РАДОВИШ 2018“

Дата

August 13, 2018

Категорија

Вести, Спорт

Под покровителство на општина Радовиш, а во организација на ФК „Бунарџик“ во изминатите две недели се одржа Турнирот во мал фудбал „Радовиш 2018“.

На овој турнир кој се играше во спортскиот комплекс при СОУ „Коста Сусинов“учествуваа 11 екипи, а вчера беа одиграни финалните натпревари.

 

Во финалето победник беше екипата на Галактик кафе, каде што после регуларните 2-2 против екипата на Слома, до победата дојдоа со изведување на пеналите. Третото место го освои екипата на Сирач, исто така после пеналите дојдоа до победа против екипата на Декортекстил-Конче.

На овој турнир беа доделени и награди за најдобар голман, најдобар играч и најдобар стрелец од овој турнир.

 

Наградите и признанијата за најдобрите беа доделени од страна на Претседателот на Советот на општина Радовиш Коле Чаракчиев, и Советникот Енис Омеров.