If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА РАДОВИШ
15128
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15128,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА РАДОВИШ

Дата

November 06, 2018

Категорија

Вести

Денес пред споменикот на паднатите борци во Радовиш од страна на делегација предводена од Градоначалникот Герасим Конзулов беше положено свежо цвеќе во чест сите херои кои загинаа во НОВ и ослободувањето на градот Радовиш, а по повод празникот 6-ти Ноември – денот на ослободувањето на град Радовиш.

 

Свежо цвеќе положија и голем број на делегации

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА