If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОСЕТА И СРЕДБА СО ЧЛЕНОВИТЕ НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ИНВАЛИДИ НА ТРУДОТ
13237
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13237,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОСЕТА И СРЕДБА СО ЧЛЕНОВИТЕ НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ИНВАЛИДИ НА ТРУДОТ

Дата

December 04, 2017

Категорија

Вести

Градоначалникот Герасим Конзулов денес присуствуваше и беше гостин на Здружението на трудови инвалиди од Радовиш, кој по повод вчерашниот 3-ти декември-„Меѓународниот ден на лицата со попреченост“ и „Лицата со хендикеп“ организираа дружење и го одбележаа овој празник.

 

Градоначалникот Конзулов им го честиташе овој празник посакувајки им многу здравје и среќа нив и нивните семејства. Тој истакна дека како општина Радовиш секогаш во рамките на своите можности ќе им помага на овие здруженија и нивните членови, со цел успешна соработка и решавање на нивните потреби.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА