If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОСЕТА НА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ОПШТИНА ДРЕНОВО, Р.БУГАРИЈА
11888
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11888,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОСЕТА НА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ОПШТИНА ДРЕНОВО, Р.БУГАРИЈА

Дата

August 22, 2016

Категорија

Вести

Деновиве по повод чествувањето на патронот и заштитник на градот – Св.Спасо Радовишки, во официјална посета на општина Радовиш беше делегација од збратимената општина Дреново од Република Бугарија предводена од Градоначалникот Г-дин Мирослав Семов.

 

На неколку средби со Градоначалникот Сашко Николов, во текот на празнувањето беа разменети различни искуства од функционирањeто на локалните самоуправи, а исто така, денес имаше и официјален прием во кабинетот на Градоначалникот каде на гостите им беше упатена голема благодарност за нивното гостување и беше изразено обострано задоволство за продолжување на соработката помеѓу двете збратимени општини.

 

Изразувајќи надеж дека во најблиска иднина ќе има повторна средба, делегацијата денес замина за Република Бугарија.