If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОСЕТА НА СОУ „КОСТА СУСИНОВ“ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ
13497
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13497,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОСЕТА НА СОУ „КОСТА СУСИНОВ“ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ

Дата

December 27, 2017

Категорија

Вести

Денес во посета на СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш беше Градоначалникот Герасим Конзулов каде што имаше средба со директорот Гоце Лазарев и претставници од Средношколската унија од оваа средно училиште.

 

Градоначалникот Конзулов им ги донираше наградите на Средношколската унија кои ќе бидат доделени утревечер на Новогодишната забава и Маскенбалот кој ќе биде одржан во холот на оваа училиште, а  средношколската унија е организатор на оваа манифестација.