If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЈАТНО НЕДЕЛНО ПОПЛАДНЕ НА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“
15022
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15022,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЈАТНО НЕДЕЛНО ПОПЛАДНЕ НА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“

Дата

October 14, 2018

Категорија

Вести

Вкусните традиционални радовишки специјалитети „Самунот и Татлијата“ посетителите и денес имаа можност да ги вкусат.

 

Оваа прекрасна неделна дружба на големиот број од посетители на Манифестацијата „Самун ем татлија“ беше збогатена со Концертот на „Синтезис“, кои се претставија во најсветло издание препуштајки им на радовишани и гостите да поминат едни незаборавни прекрасни моменти.

 

Мизичката програма денес беше отворена со настап на Фолклорни ансамбли, потоа свој настап имаше Тоше Поплазаров, а потоа следуваат нашите Распеани Радовишани, Ангел Јовевски, Горан Јанкулов, Зоки и Александар Тарабунов.

 

Photo Gallery - Фото Галерија 

Фото Галерија