If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ШАРЕНИТЕ ПИСМА“
9447
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9447,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ШАРЕНИТЕ ПИСМА“

Дата

November 14, 2014

Категорија

Вести, Култура

Денес во ОУ Народна Библиотека „Браќа Миладиновци“ во Радовиш со промоција на книгата „Шарените писма“ од Виолета Т.Златева започнаа програмските активности од овогодишните 41. „Караманови поетски средби“.

 

На оваа промоција покрај обраќањето на авторот свои рецитали и читања имаа и дечињата од основните училишта во општина Радовиш.

 

Програмата од овогодишните 41. „Караманови поетски средби“ продолжува вечерва во Хотел Бел Камен со почеток од 18.00 часот ќе биде Промовирана книгата „Вдах“ на нашиот поет Борче Панов, а потоа следува музичко-поетски маратон.