If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ
16325
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16325,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Дата

July 05, 2019

Категорија

Вести

По големото невреме кое вчера ја зафати општината, екипите на јавното претпријатие и стручните служби на локалната самоуправа вршат проценка на настанатите штети и санација на дел од проблемите предизвикани од пројните дождови и силниот ветар.

 

Ги замолуваме граѓаните да имаат разбирање за обемот на работа, ангажирана е комплетната механизација за расчистување на наносите од земја и отстранување на паднатите дрвја и гранки.