If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | СОВЕТНИЦИТЕ ГО ДОБИЈА УВЕРЕНИЈАТА-КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НАРЕДНАТА НЕДЕЛА
18335
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18335,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

СОВЕТНИЦИТЕ ГО ДОБИЈА УВЕРЕНИЈАТА-КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НАРЕДНАТА НЕДЕЛА

Дата

November 05, 2021

Категорија

Вести

Општинската изборна комисија Радовиш денеска ги додели уверенијата на новоизбраните советници од локалните избори кои се одржаа на 17-ти октомври.

Советот на општина Радовиш го сочунуваат 19 советници, осум од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, шест од СДСМ и коалицијата, три советника од коалицијата ЛДП/ДОМ и два советника од независната советничка листа.