If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЕМ И СРЕДБА СО ЕВРОАМБАСАДОРОТ САМУЕЛ ЖБОГАР
14659
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14659,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЕМ И СРЕДБА СО ЕВРОАМБАСАДОРОТ САМУЕЛ ЖБОГАР

Дата

July 19, 2018

Категорија

Вести

Градоначалникот Герасим Конзулов вчера оствари средба и прием на шефот на делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Самуел Жбогар.

 

Оваа средба се одржа после свеченоста и пуштањето во употреба на пречестителната станица за третман на отпадни води во Радовиш која е изградена со помош на ЕУ фондовите.

 

Градоначалникот Герасим Конзулов уште еднаш му се заблагодари на амбасадорот Жбогар за овој проект и поддршката која ја дава ЕУ на нашата општина, со желба за продолжување со други успешни проекти кои ќе бидат од огромна значање и корист за граѓаните на општина Радовиш.

 

Шефот на делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Самуел Жбогар истакна дека заштитата на животната средина и создавањето услови за поквалитетен живот и одржлив развој е една од главните определби на ЕУ во поддршката што ја дава на различни проекти во земјава, ЕУ останува партнер на државата и ќе продолжи да поддржува проекти во интерес на граѓаните.