If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ФУДБАЛСКИОТ “КОКА КОЛА КУП 2015” ВО РАДОВИШ
10332
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10332,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ФУДБАЛСКИОТ “КОКА КОЛА КУП 2015” ВО РАДОВИШ

Дата

May 08, 2015

Категорија

Вести

Во организација на школата “OPEN FUN 2015”, а под покровителство на Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов вчера на Градскиот стадион во Радовиш се организираше втора година по ред познатиот “Кока кола куп”.

 

 

Кока Кола купот е еднодневен настан во кој активно учество зедоа децата од нашите основни училишта и средното училиште, а вчера преку 80 деца партиципираа на овој настан, каде што беа поделени на два терени по три екипи, од кој три екипи од осмо и девето одделение и три екипи од прва и втора година од средното училиште.

 

 

Се играше по италијански систем (секој со секој) и победниците од двете групи ќе учествуваат на големото финале кое ќе се одржи на 30.05.2015 во Скопје.