If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ „СО СРЦЕ ЗА СТЕФАНИЈА”
9974
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9974,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ „СО СРЦЕ ЗА СТЕФАНИЈА”

Дата

February 18, 2015

Категорија

Вести

Вечерва во преполната сала во Радовиш беше одржан Хуманитарениот концерт „СО СРЦЕ ЗА СТЕФАНИЈА” на кој настапија познати музички имиња од македонската естрада.

 

Хуманитарениот концерт беше организиран за помош на малата Стефанија Петрова која боледува од комплексна вродена срцева маана, а треба да се оперира на 23 февруари во Бугарија.

 

 

На концертот настапија:
-Калиопи
-Иван Раденов
-Александар Тарабунов
-Јана Бурческа
-Виктор Апостоловски
-Билјана Ѓошева
-Александра Јанева
-Само Тони и две жени
-Дејан Јованов
-Троја бенд од Радовиш

 

 

– Радовишани ја покажаа хуманоста! 

– Радовишани донираа и беа дел од концертот!