If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | 23 ОКТОМВРИ – ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА
9325
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9325,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

23 ОКТОМВРИ – ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА

Дата

October 23, 2014

Категорија

Вести

По повод 22 октомври денот кога беше запален градот Радовиш од страна на фашистичкиот окупатор во 1944 година денес беше одадена почит на Споменикот на загинатите жртви и беше положено свежо цвеќе од голем број на делегации.

 

Исто така по повод празнувањето на утрешниот празник 23-ти октомври Денот на Македонската револуционерна борба, беше положено свежо цвеќе и одадена почит на споменикот на Гоце Делчев во паркот на младите во Радовиш.

 

Свежо цвеќе положи Градоначалникот на општина Радовиш г-дин Сашко Николов со својата делегација, делегација на Советот на општина Радовиш, делегации на здруженијата на Борците и пензионерите од општина Радовиш, делегации на политичките партии, и делагација на навивачката група Лебари.