ЗАВРШИ ОДБОЈКАРСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА

Во деновите од Четврток до Сабота, Радовиш беше домаќин на одбојкарскиот куп на Македонија. Победници и освојувачи на купот во машка конкуренција е Одбојкарскиот клуб „Струмица Никоб“ а во женска конкуренција Одбојкарски клуб „Работнички Скопје“ Медалите и пехарите на најуспешните ги доделија претставниците од Извршниот одбор од Одбојкарската федерација на Македонија и Градоначалникот на општина…

РАДОВИШ ДОМАЌИН НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО ОДБОЈКА

Во деновите од 23 до 25 Март, Радовиш ќе биде домаќин на завршниот турнир од одбојкарскиот куп на Македонија.   Во организација на одбојкарската федерација на Македонија, натпреварите ќе се играат во СРЦ „25 Мај“ и тоа: во Четврток – полуфиналните дуели во машка категорија, Петок – полуфинални дуели во женска категорија и во Сабота…

ОДРЖАН МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ

Во саботата во организација на БК Бучим –Радовиш се одржа Меѓународниот традиционален турнир во борење.   Турнирот беше организиран  по третти пат, а дел од наградите и признанијата беа доделени од страна на Градоначалникот Ацо Ристов.