ЗАВРШИ ОДБОЈКАРСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА

Во деновите од Четврток до Сабота, Радовиш беше домаќин на одбојкарскиот куп на Македонија. Победници и освојувачи на купот во машка конкуренција е Одбојкарскиот клуб „Струмица Никоб“ а во женска конкуренција Одбојкарски клуб „Работнички Скопје“ Медалите и пехарите на најуспешните ги доделија претставниците од Извршниот одбор од Одбојкарската федерација на Македонија и Градоначалникот на општина…